Ana Sayfa / GENEL / Gürcistan Sağlık Bakanı Jemal Putkaradze “Bize her yer Trabzon”

Gürcistan Sağlık Bakanı Jemal Putkaradze “Bize her yer Trabzon”

Gürcistan Sağlık Bakanı Jemal Putkaradze Sağlık Spor Turizmi Kongre ve Fuarı (HESTOUREX) Antalya Expo Center’da açıldı. Fuarının davetlileri arasında Gürcistan Sağlık Bakanı Jemal Putkaradze en renkli simaydı..

Sağlık Spor Turizmi Kongre ve Fuarı (HESTOUREX) Antalya Expo Center’da Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun katılımıyla kapılarını açan Fuarda İstanbul’dan katılan yazar – yönetmen Fedai Çakır Gürcistan Sağlık Bakanı Jemal Putkaradze ile kısa zaman içerisin de dostluk oluştu.

İstanbul Trabzon Federasyonu Başkanı, yönetim kurulu adına Gürcistan Sağlık Bakanı Jemal Putkaradze’yi federasyona ve Trabzon’a davet eden Çakır, Gürcistan Sağlık Bakanı Jemal Putkaradze ‘den gelme sözü aldı.

Bakan Putkaradze; “Dostluk için, arkadaşlık için, iş için geliriz. Trabzon’u seviyourz, Karadeniz insanını seviyoruz”

Fuara Erzurum belediyesinin de özel davetlisi olarak katlan Gürcistan Sağlık Bakanı Jemal Putkaradze Erzuurm ile güzel ilişkiler kurduklarını Trabzon ile de gzüel ilişkimiz olacaktır.”

Gürcü bakan “Kendi ülkelerinde özellikle sporcuların bütün sakatlanma ve performans konusunda tedavi olabilecekleri bir sağlık merkezi inşaatına başladıklarını” açıkladı. Bakan “Türkiye ile olan ilişkilerimizde sağlık Turizm bizim içinde önemli” dedi.

 

“Bize her yer Trabzon”

Sohbet sonrasında Trabzonluların sloganı olan “Bize her yer Trabzon” diyerek  hoş bir anı bıraktı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’dan açılış

Avusturya’dan da bir ekibin katıldığı Sağlık Spor Turizmi Kongre ve Fuarı (HESTOUREX) Antalya Expo Center’da Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun katılımıyla kapılarını açtı.

Bakan Çavuşoğlu, 4 bin yabancı katılımcının yer aldığı bu buluşmayla 10 milyar liralık anlaşma sağlanmasını beklediklerini söyledi. Dışişleri Bakanlığı çatısı altında Ekonomi Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı tarafından desteklenen Hestourex, 150 ülkeden 4 bin kişilik satın alma heyetinin katılımıyla kapılarını törenle açtı. Açılışa, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, belediye başkanları, turizm, sağlık ve spor dünyasının temsilcileri katıldı.

Çekimler ve Fotoğraflar: Adil Elmas / TRT Avusturya muhabiri