Ana Sayfa / HAKKIMIZDA

HAKKIMIZDA

İstanbul Trabzon Federasyonu modern çağ, çağdaş dünya ile bütünleşmiş güçlü, aktif, daima ileriye dönük ve bütün dinamikleriyle gelişen bir Trabzon düşüncesiyle 2011 yılında kurulmuş öncü bir sivil toplum örgütüdür.

İstanbul Trabzon Federasyonu, Kökleri Tarih kadar eski bir kültür şehri ve Karadeniz’in incisi Trabzon’un ve Trabzon imajının Trabzon’da, İstanbul’da, Türkiye’de ve dünyada tanıtımına katkıda bulunacak her türlü girişim ve projeyi tasarlama ve destekleme amacındadır.

İstanbul Trabzon Federasyonu, çağdaş ve kurumsal yapısıyla, Trabzon’un yapı taşı olan en küçük bireyden, derneklere kadar herkese ve her kesime, toplumsal örgütlenmeyi destekleyici, çözüm odaklı, pozitif bir bakış açısıyla yaklaşmak amacındadır. Bölücülüğün ve ayrımcılığın sonuna kadar karşısındadır.

İstanbul Trabzon Federasyonu, Trabzon’un bitki örtüsü, doğal güzellikleri, tarihi mirası, sanayi ve ticari kurumlarıyla, müreffeh ve sağduyulu, sevgi dolu, çalışan-üreten halkıyla çağdaş bir örnek şehir olması; böylece Güzel ülkemizin güzide şehirlerine bu bağlamda emsal teşkil etmesi amacıyla, her türlü gayreti sarf etmek için hizmet aşkı içindeki gönüllüleriyle kurulmuştur.

İstanbul Trabzon Federasyonu, Sürekli değişen insan ihtiyaçları, gelişen ve çeşitlenen konjonktür koşullarına uyum sağlayarak, sürekli araştıran, geliştiren, öğrenen ve bu birikimi paylaşan bir kuruluş olma yolunda emin adımlarla ilerleme azmindedir.

İstanbul Trabzon Federasyonu, bütün değerleri, zenginlikleriyle ele aldığı ve sahip çıktığı aziz Trabzon mirasını, en iyi şekilde işlemek, geleceğe taşımak ve bu şiarda yetiştireceği yeni nesillere teslim etmek azmiyle çalışmaktadır. Fatih Sultan Mehmet Han’ın fethettiği, Yavuz Sultan Selim’in yönettiği, Kanuni Sultan Süleyman’ın doğduğu ecdat mirası, buram buram tarih kokan şehrimizi, dünyaya tanıtmak ve gelecek kuşaklara aktarmak gayretindeyiz.

İstanbul Trabzon Federasyonu, bu sıra dışı çalışmalarla emsallerine nirengi noktası teşkil eden dinamik bir kurum olarak vardır. Bu varlığını modern bir çalışma anlayışı içinde inançla, azimle ve gayretle sürdürecektir.

Dursun ÇAĞLAYAN

İstanbul Trabzon Federasyonu Başkanı