Ana Sayfa / GENEL / İstanbul Trabzon Federasyonu: “PERDE”

İstanbul Trabzon Federasyonu: “PERDE”

Mustafa Doğan’ın uyarladığı  “Fadime’nun Penceresu” adlı tiyatro oyunu  İstanbul Trabzon Federasyonu ve Şişli Halk Merkezinin Yaşam boyu Öğrenme projesi kapsamında Kursiyerleri tarafından  Mecidiyeköy Kültür Merkezi’nde  sahnelendi.

 

İki yıldır İstanbul Trabzon Federasyonu’nun Mecidiyeköy genel merkezinde devam eden Kemençe, Horon, Tiyatro kurslarına katılan kursiyerlerimizin bir meyvesi daha sahnede kendini gösterdi.

Profesyonellere taş çıkartacak oyunlarıyla sık sık seyircinin alkışı ile kesilen oyun’da İstanbul Trabzon Federasyonu yöneticilerinden Genel Sekreter Yardımcısı Salim Zorba’da rol almıştır.

Kahramanlık türküleri, sosyal içerikli mesajlar ve  eğlence bir arada harmanlanıp seyircilere sunuldu.

Oyunda Temel Karakterini canlandıran Salim Zorba’ya oyuna nasıl bu kadar adepte olduğu sorulduğun da “Memleketteki normal yaşantıma temelin fıkralarını ekleyerek yaşadım” ondan olsa gerek dedi.

Oyuna can veren karakterleri; Temel; Salim Zorba, Muallim; İbrahim Yukarıpınar, Komutan; Olcay Karabulut, Doktor: Hayati Kakıcı, Ofli Hoca: Hamit Keten Kitarcı:Yuşa Kelik Nene: Zeynep Demiröz Zorba, Fadime: Kübra Okutan canlandırdı.

Oyuna desteklerini esirgemeyen  Kral sucuk, Hemşire Aktüel ve Haber 34 gazetesine teşekkür ederiz.