Ana Sayfa / GENEL / TRABZON İFTARLARLARINDA TUFFEST TANITILDI

TRABZON İFTARLARLARINDA TUFFEST TANITILDI

İstanbul Trabzon Federasyonu (İTF) ve Anadolu Eğitim Kültür ve İrfan Derneği (ANADER) Trabzon Kent meydanı ve Sürmene’de iftar programı düzenleyerek 1. Trabzon Uluslararası Film Festivali (TUFFEST) Trabzon halkına anlattı.

İstanbul Trabzon Federasyonu Genel Başkanı iftar programında yaptığı konuşmada “Biz STK’lar Trabzon odaklı 18 Trabzon ilçesini kapsayan aktiveler yapmaya çalışıyoruz. Bunların içerinden böyle bir Fili festivali çalışması önümüze çıkardık.

Buda nereden aklımıza geldi; Bir Amerika ziyaretimizde Hollywood ziyaretimizde bildiğimiz televizyonlarda izlediğimiz ABD filmlerinin hazırlandığı platoları ziyaret ettik. Orası büyük bir alan. Bizim Trabzon’un üstünde bulunan dağar gibi. Tabi alanı suni bir alana çevirmişler. Çeşitli projelerle beraber oralarda suni göller, suni şelaleler. Bildiğiniz o kovboy filmlerinin oluşturduğu kasabalar vs. böyle alanlar oluşturmuşlar. Orada ki ziyaret esnasında niye Karadeniz’de yada Türkiye’de böyle bir alan oluşmasın.

Arkadaşlarla yaptığımız istişareler sonrasında bizi eski Belediye başkanımız Millet vekili ANADER başkanı sayın Asım Aykan’da ziyaret etmişti onlarla istişare ettik bu konuyu. Oda bizim heyecanımıza heyecan katarak olabilir yapabiliriz bunu dediler. Dolansıyla ANADER ile birlikte bu çalışmayı Trabzon’da başlattık.

Anadolu Eğitim Kültür ve İrfan Derneği (ANADER) Başkanı Asım Aykan, İstanbul Trabzon Federasyonu (İTF) Başkanı Dursun Çağlayan

6 Aydır alt yapı çalışması yapmaktayız ve şu anda Değirmen dere caddesinde 5 katlı binamızda iki aydır çalışmaktayız. Trabzon ve İstanbul’da ekiplerimiz çalışıyor.

12 Temmuzda İstanbul’da 19 Temmuzda da Trabzon’da lansman toplantıları yapılacak” dedi.

 

TRABZON KENT MEYDANI İFTAR PROĞRAMI

SÜRMENE İFTAR PROĞRAMI

 

TUFFEST Değirmendere Binası